Обележен Code Week - Животни циклус лептира у виртуелној реалности

• Објављено: 17.10.2024.

Учитељица Ружица Вукелић одржала је интерактиван час под називом "Животни циклус лептира у виртуелној реалности" у оквиру предмета Дигитални свет, а поводом обележавања Светске недеље програмирања.

Часу је присуствовало  више од  четрдесет ученика другог и четвртог разреда и пет учитеља наше школе који су имали прилику да доживе технологију на забаван и едукативан начин.

Користећи Quiver Vision апликацију, деца су била одушевљена када су њихови нацртани лептири почели да лете и мењају своје облике, пружајући им нову перспективу у учењу о природи.

Овај час је пример како савремена технологија моће бити интегрисана у наставу, омогућавајући деци да уче кроз игру и интеракцију. Code Week је идеална прилика за промоцију дигиталних вештина и креативног размишњаса код ученика, чиме се подстиче њихова заинтересованост за науку и технологију.