Ученик генерације у школској 2023/24. години

• Објављено: 24.06.2024.

Филип Ћурчић је ученик који од почетка школовања показује интересовање за различите научне области и за спорт. Одличан је ученик током целокупног школовања и у свом понашању и опхођењу према деци и одраслима даје пример другим ученицима. Интензивно се бави пливањем а повремено, рекреативно и другим спортовима међу којима му је омиљена кошарка. Истиче се својим другарским особинама, омиљен је међу ученицима из своје и млађих генерација.

Од четвртог разреда Филип је учествује у такмичењима из наставних предмета и постиже запажене резултате :

1. Метематика :

- у четвртом разреду похвала на општинском такмичењу

- у петом и шестом разреду учешће на општинском такмичењу

- у седмом похвала на општинском такмичењу

2. Историја :

-у шестом и седмом разреду учешће на општинском такмичењу

3. Биологија :

- у шестом разреду 1. место на општинском такмичењу и учешће на окружном такмичењу

-у седмом разреду учешћее на општинском такмичењу

-у осмом разреду 2. место на општинском, 2. место на окружном такмичењу и учешће на републичком такмичењу

4. Физика :

- у шестом разреду 1. место на општинском такмичењу и похвала на окружном

- у седмом разреду учешће на општинском такмичењу

5. Хемија :

- у седмом разреду 2. место на општинском и 2. место на окружном такмичењу

- у осмом разреду 3. место на општинском такмичењу и учешће на окружном такмичењу

6. Географија :

- у седмом разреду 3. место на општинском такмичењу

- у осмом разреду учешће на општинском такмичењу

7. Српски језик :

- у седмом разреду 3. место на општинском такмичењу

Филип се такође истиче у индивидуалним спортским дисциплинама – атлетика и пливање и у екипним спортовима – фудбал, рукомет, кошарка, бескет и одбојка :

1. Атлетика :

- у шестом разреду у трчању на 600м осваја 2. место на општинском такмичењу

- у осмом разреду на 800м 2. место на општинском такмичењу

2. Пливање :

- у четвртом разреду осваја 1. место на окружном такмичењу и 1. место на државном такмичењу

- у шестом разреду осваја 1. место на окружном такмичењу, 5. место на државном такмичењу, 3. место на СОШОВ-у и државни првак на 100м прсно

- у седмом разреду осваја 1. место на окружном такмичењу и 4. место на републичком

- у осмом разреду осваја 1. место на окружном и учествује нарепубличком такмичењу а учествује и на такмичењу у Хрватској где осваја две сребрне и једну бронзану медаљу

3. Одбојка :

- у седмом разреду 1. место на општиском и 2. на окружном такмичењу

- у осмом разреду 1. место на општинском, 1. место на окружном и 2. место на међуокружном такмичењу

4. Рукомет и кошарка:

- у осмом разреду 3. место на општинском такмичењу

5. Баскет и фудбал :

- у осмом разреду учешће на општинском такмичењу

Осим академских и спортских успеха Филип ће у нашој школи остати упамћен као дете које је увек пријатељски расположено, спремно да помогне и да учествује у школском животу на различите начине. Негова највећа љубав је пливање којим планира да се бави и у будућности.