УМЕТНОСТ У СРЦУ - повезивање уметности и емоција

• Објављено: 09.02.2024.

Уметност и срце, два међусобно прожимајућа концепта, су истраживана током целе људске историје. Уметност има моћ да емотивно покреће људе, да додирује њихова срца и душе, и да створи дубок осећај повезаности и значења. Срце, заузврат, често је повезано са најдубљим емоцијама, осећањима и жељама.

Пројекат “Уметност у срцу” омогућава ученицима из 3/2 одељења да се упусте у свет уметности и емоција. Креативност, машта и изражавање кроз различите аспекте уметности су на фокусу. Овај пројекат представља прилику да се покаже како уметност може обогатити живот деце и допринети њиховом васпитању и образовању.

Акценат је на следећим аспектима:

1. Ликовно стваралаштво: Ученици ће имати прилику да се изразе кроз слике, скулптуре и друге визуелне облике. Овде се крију њихове креативне идеје, али и дубоке емоције које преносе на платно или у тродимензионални облик.

2. Музичко стваралаштво: Звук је један од најмоћнијих начина изражавања. Ученици ће се упустити у свет музике, компоновања, певања и свирања инструмената. Музика има способност да директно допре срца и пренесе емоције.

3. Уметност усменог и писаног изражавања: Кроз писмо, говор и драмске активности, ученици ће се изразити на још један начин. Овде се развија комуникациона вештина и способност да се пренесу дубоке мисли и осећања.

У пројекту “Уметност у срцу” учествоваће седам учитеља из четири земље:Србије, Босне и Херцеговине,Турске и Бугарске.

Ова међународна сарадња омогућава размену идеја, културних аспеката и учење једних од других. Надамо се да ће овај пројекат донети нове инспирације и дубоку везу између учитеља и ученика из различитих културних контекста.