Обавештење о мерама које се спроводе у школи

• Објављено: 24.08.2020.

(МЕРЕ У БОРБИ ПРОТИВ COVID-19)

Почев од 01.09.2020.године, настава у ОШ „Никола Тесла“ у Кљајићеву ће бити организована на следећи начин:

Ученици ће похађати наставу школи у две смене:

• прва смена почиње у 08,00 часова (1. 3. 5. и 7. разред)
  • друга смена почиње 12,30 часова  (2. 4. 6. и 8. разред)

Смене се ротирају (мењају) недељно.

Часови ће трајати 30 минута.

Ученици од 1. до 4. разреда ће имати 4 часа дневно и похађају наставу у „малој“ згради школе , без дељења одељења на групе (четврти час се у првој смени завршава у 10,25 часова, а у другој смени у 14,55 часова).

Ученици од 5. до 8. разреда ће имати 5 или 6 часова дневно, похађају наставу у „великој“ згради школе и деле се на групе тако што се од два одељења једног разреда праве три групе. ( на пример сви ученици 5-1 и 5-2 биће распоређени у три групе). Групе ће бити распоређене по учионицама и ученици неће напуштати учионице (сву наставу ће имати у једној учионици).

Ученике ће одељенске старешине обавестити у коју су групу распоређени и у којој ће учионици боравити (На вратима учионица биће постављени спискови група које су распоређене за ту учионицу).

Ученици ће бити упознати од стране одељенских старешина о  детаљима  понашања ученика за време боравка у школи који имају за циљ спречавање ширења COVID-19.

ПОНАШАЊЕ УЧЕНИКА У ШКОЛИ:

• Ученици су дужни да одржавају физичку дистанцу од најмање 1,5 м.
  • Ученици су у обавези да правилно носе заштитне маске приликом уласка у школу, па све до доласка до своје клупе.
  • Маска се обавезно користи приликом сваког разговора или одговарања.
  • Маска се обавезно користи приликом било каквог кретања ван клупе.

Ученик није у обавези да користи маску док седи у клупи.

Ученици су у обавези да редовно перу руке сапуном (при уласку у школу, пре јела, после тоалета или обављања респираторне хигијене) у трајању од најмање 20 секунди.

Ученици не напуштају двориште школе за време одмора.

ОБАВЕЗЕ РОДИТЕЉА УЧЕНИКА:

• Родитељи су у обавези да детету измере телесну температуту пре одласка у школу (деца са повишеном температуром не долазе у школу).
  • Родитељи су у обавези да деци обезбеде заштитне маске за боравак у школи.
  • Родитељи могу да допрате децу до школе, али НЕ УЛАЗЕ у школску зграду или школско двориште.
  • У случају потребе, родитељи контактирају дежурног наставника или запослено помоћно особље без прекомерног задржавања у просторијама школе.

Директор школе: мр Бранка Вулетић