С ПРИРОДОМ НА ТИ

• Објављено: 20.05.2022.

На позив Савеза учитеља Републике Србије, а инспирисани активностима организације "Semble" ученици првог разреда  ОШ ,,Никола Тесла" из Кљајићева, под руководством учитељица Ане Лончар и Ружице Вукелић, уључили су се у глобалну акцију Outdoоr clasroom day (Дан учионице на отвореном). У сарадњи са локалном заједницом, као и уз несебичну помоћ преставника риболоваца Душана Козлине и Петра Вујчића као и локалног пчелара Стевана Селака, на простору  УСР  " Амур из Кљајићева, 19. маја 2022. године  одржан је   тематски дан под називом "С природом на ти". Циљ ове акције је био да се ученицима првог циклуса основног образовања омогући учење на отвореном, у природи, о природи и са природом.  Тематском дану су присуствовали и представница Педагошког факултета у Сомбору - Оља Маричић, педагог у ОШ   "Никола Тесла" - Сања Чавић и бројни родитељи који су и сами узелиучећше у свим активностима.

Циљ је у потпуности реализован, извештај поднет глобалном партнеру, а деца и родитељи су изразили задовољство и жељу да се овакве активности и чешће организују, без обзира да ли су део неког већег пројекта или не.

Цео албум можете погледати ОВДЕ.