КУЛТУРА ЖИВЉЕЊА

• Објављено: 17.11.2022.

Ко  жели може да учи где год хоће. То су доказали и ученици другог разреда

ОШ ,,Никола Тесла“ из Кљајићева. Вођени својим учитељицама Аном Лончар и Ружицом Вукелић  су 17. новембра у просторијама Градског музеја у Сомбору одржали тематски дан под називом „ Култура живељења“ . Циљ је био упознавање ученика са временским епохама и начином живота у њима. Радионицу у музеју су организовале и држале Анђелка Путица – виши кустос археолог и Невена Живадиновић Кусонић- кустос педагог. Након радионице, у делу музеја где се налази поставка „Нове аквизиције“ одржани су  и остали часови предвиђени за тај дан, где је обрада нових и утврђивање већ постојећих знања о односу човека и културе живљења  ишла кроз вертикално и хоризонтално повезивање градива из различитих предмета.

Ученици четвртог разреда са учитељицама Милицом Пуља и Тијаном Декић Ђулинац су такође организовали овај да на другачи начин од уобичајеног:  Они су  посетили Дечје одељење Градске библиотеке. Посебно интересантне биле су бројне активности и едукативне радионице, као и изложба "Био једном један лаф" - посвећена животу и раду Душана Радовића. Ученици су имали прилику да погледају изложбу "Нове аквизиције 2008-2022" и да путују кроз време шетајући кроз сталну поставку Градског музеја Сомбор.У оквиру едукативног програма актуелна је била свима омиљена музејска игра "Потрага за музејским благом".