Излет шестака у Нови Сад

• Објављено: 01.10.2022.

1.октобра 2022. године ученици шестог разреда са наставницима Индијаном Топаловић и Миланом Бјеливук Ковач реализовали су едукативни излет у Нови Сад. Посетили су Музеј Војводине, где су имали прилику да уживају у изложби "Сан неолитске ноћи", слушајући водича који им је представио и испричао све занимљивости. Имали су прилику да виде богато археолошко наслеђе наше земље које сведочи о животу људи током неолитског периода. Посебну пажњу ученика је привукла реалистична реконструкција лица човека који је у Лепенском виру живео пре ок 10000 година. Уз помоћ савремене технологије ученици су своје изразе лица могли да пренесу на дигитално оживљено лице праисторијског човека.

Након посете Музеју Војводине пошли смо ка центру града, где смо обишли споменик краљу Петру I Карађорђевићу на Тргу републике, затим Владичин двор и Саборну цркву св. Георгија. Шетњом кроз главну улицу видели смо споменик Јовану Јовановићу Змају, Трг слободе, градску кућу и цркву Имена Маријиног.

Након тога отишли смо у биоскоп "Арена Синеплекс" где смо гледали филм „Лето када сам научила да летим“. Комедија коју смо гледали је била веома интересаантна и деца су уживала.

Индијана Топаловић